top of page
רשלנות רפואית ניתוח פלסטי איך לבחור מנתח פלסטי

איך לבחור מנתח פלסטי

איך לבחור רופא מנתח?

באופן טבעי, בשל ריבוי התביעות בהן טיפלתי, רבים פונים אליי ושואלים אותי איך לבחור מנתח או איך לבחור מנתח פלסטי. להלן מספר טיפים חשובים, אשר עשויים לסייע לכם בבחירה של רופא מנתח פלסטי.

קחו בחשבון שמדובר בטיפים כלליים ביותר אשר יסייעו לכם לנקוט במשנה זהירות, אך אין זה אומר כי אם תעשו כן תזכו בוודאות במנתח טוב או בתוצאת הניתוח המיוחלת ואין לכותבת המאמר ו/או למשרדה כל אחריות ביחס לבחירתכם בפועל.

בחרו ברופא מומחה בעל מומחיות רלבנטית למצבכם הרפואי

במדינת ישראל החלו נוהגים לעשות שימוש בכל מיני תארים מטעים דוגמת "מומחה בניתוחים אסתטיים" או "מומחה בכירורגיה אסתטית", כאשר אין חיה כזאת. ההסתדרות הרפואית בישראל מעניקה אך ורק את התואר "מומחה בכירורגיה פלסטית", וזאת למי שעמד בתנאיה.

לכל אדם גישה למאגר הרופאים המורשים. ותוכל להכניס את שמו או משפחתו של הרופא אותו אתה מבקש לבדוק ולקבל מידע מלא על אודות המומחיות שלו.

 

ניתוח פלסטי או ניתוח אסתטי הוא ניתוח לכל דבר ועניין.

קחו את ההחלטה בכובד הראש הראוי לה ונסו ללמוד על הניתוח אותו אתם מבקשים לבצע, בעיקר על ידי חיפוש וקריאה באינטרנט. היכנסו למספר אתרים בנושא, ולא רק כאלה המנוהלים על ידי רופאים שיש להם אינטרס מובהק שתבצעו את הניתוח ועל כן, באופן טבעי, יבליטו את התוצאות החיוביות של הניתוח המבוקש.

 

כל ניתוח מלווה בסיבוכים ובסיכונים

עמדו על זכותכם לפי חוק לקבל מידע מלא עליהם מאת הרופא איתו אתם מתייעצים. אתם לא בטוחים? עוד לא החלטתם? קחו את הזמן. תעבדו את המידע שסיפקו לכם בפגישה, חשבו האם יש לכם שאלות נוספות שטרם נענו ועמדו על קבלת תשובה טרם תחליטו.

 

ואולי ניתוח איננו הפתרון היחיד?

כאשר אתם פונים לבצע ניתוח אסתטי- יש בעיה שאתם מעוניינים לטפל בה.

האם בדקתם אם ישנם טיפולים אחרים, לא ניתוחיים, שיכולים לספק פתרון לבקשתכם? מכיוון שעל פי רוב ניתוח אסתטי הוא ניתוח אלקטיבי (ניתוח שהוא בחירה ולא חובה רפואית), על הרופא שמבצע את הניתוח חובה מוגברת לספק לכם את כל המידע הדרוש לכם, לרבות הצגת האלטרנטיבות הקיימות. אם לא הציגו לכם אלטרנטיבה- שאלו אתם האם קיימת כזאת.

 

אל תתרשמו ממבצעים ואל תתנו להפעיל עליכם לחצים שיווקיים שונים

לא מעט פעמים הגיעו אליי אנשים שהתפתו לבצע ניתוח (!) לנוכח מאמצים שיווקיים של פקידה או יועצת שאין לה כל הכשרה רפואית.

מסתבר שמבצעים של 1+1 או הנחה קבוצתית או אפילו מבצע שכדאי שתמהר פן יגמר- עושים עלינו עבודה מופלאה גם בכל הנוגע לניתוחים פלסטיים (וכבר אמרנו שמדובר בניתוח לכל דבר ועניין).

אני ממליצה לשקול היטב ואם אינך בטוח- לא להתפתות לעניין המחיר. טבעם של מבצעים שהם חוזרים על עצמם ואף אם המבצע נגמר- ניתן לבקש שישמרו בעבורכם את המחיר לעוד שבוע או שבועיים ועל פי רוב גם יסכימו לכך.

 

פנו לחוות דעת שניה ושלישית

גשו למספר רופאים (לאחר שבדקתם שיש להם מומחיות רלבנטית), התרשמו מדבריהם, מהמענה שהם מספקים לשאלותיכם.

ידוע לי שזה עולה כסף, ולא מעט, אבל למרביתנו יש ביטוחים רפואיים, אפילו אלה של קופת החולים, שניתן לקבל מהם החזרים מכובדים על כל התייעצות. בנוסף- על פי רוב, כאשר נבחר את המנתח שמתאים לנו- עלות הייעוץ אצלו תתקזז עם עלות הניתוח, כך שבסופו של דבר זה לא יעלה יקר כמו שנדמה לנו.

 

ההסכמה שלכם- מדעת?

טרם הניתוח- יחתימו אתכם על טופס הסכמה מדעת. הסכמה מדעת אומרת שאתם מסכימים שהמנתח המסוים שבחרתם יבצע לכם ניתוח ושהוא הסביר לכם את הסיבוכים והסיכונים הכרוכים וכן את האלטרנטיבות לניתוח. לפני שאתם חותמים- האם אכן קיבלתם את מלוא ההסברים? דעו שעל פי הדין על המנתח בעצמו להחתימכם ולספק לכם את מלוא ההסברים. עמדו על זכותכם זאת.

 

ולסיכום- היו אקטיביים בהליך בחירת המנתח- התעניינו, חקרו, שאלו והתייעצו.

bottom of page